Jakie plecaki dla pierwszoklasisty?

autor: - sierpnia 24, 2020

Dużymi krokami zbliża się rok szkolny i pora na wybór odpowiedniego wyposażenia i akcesoriów? Dokładnie przemyśl swoją decyzję – przedmioty, które wybierzesz, będą towarzyszyć Twojemu dziecku przez cały rok! Właśnie z tego powodu plecaki dla pierwszoklasisty muszą być wybrane ze skupieniem, tak by bez problemu spełniały wszystkie wymagane funkcje i oczekiwania.

Plecaki dla pierwszoklasisty – ciężki wybór

Choć wybór ten z pozoru wydaje się oczywisty, w rzeczywistości rodzice bardzo często mają z nim niemały problem. Ważne jest to, żeby nie kierować się tylko tym, jak wygląda plecak – w innym razie dzieci bez problemu mogłyby wybrać go samodzielnie. Warto zwrócić uwagę na jego budowę i wytrzymałość, co będzie miało wpływ na to, jak długo będzie działał sprawnie podczas nadchodzącego roku szkolnego. Wygoda plecaka to jeden z podstawowych czynników, na które powinieneś zwrócić uwagę przy jego zakupie.

Warto pamiętać o tym, że sam plecaki dla pierwszoklasisty nie powinny ważyć zbyt dużo, by maluchy nie musiały się przeciążać. W końcu same książki będą dużym obciążeniem, dlatego rzecz, w której będą noszone, musi być wytrzymała, ale też maksymalnie lekka. Zwróć uwagę na to, że waga plecaka nie może przekraczać 10% wagi dziecka, a łatwo to przeoczyć!

Jaki kształt powinny mieć plecaki dla pierwszoklasisty?

Wbrew pozorom liczy się nie tylko wzór torby, ale też jej kształt – to głównie od niego będzie zależało to, jak bardzo będzie wygodna i jak będzie wpływała na kręgosłup dziecka. Źle dopasowane plecaki dla pierwszoklasisty mogą mieć negatywne, niemożliwe do odwrócenia skutki w przyszłości, dlatego tak ważne jest, by przy ich wyborze dbać nawet o najmniejsze szczegóły. Dobrze, jeśli będzie miał dużą ilość przegród – dzięki temu będzie mógł zachować odpowiedni kształt, a jednocześnie dziecko będzie miało możliwość wsadzenia do niego większej ilości rzeczy.

Zwróć uwagę też na materiał, z jakiego został wykonany wybrany przez Ciebie produkt – to od tego będzie zależała jego odporność na zabrudzenia i plamy. Wiadomo, że dzieci nie są zbyt uważne i dlatego z łatwością mogą go ubrudzić swoim jedzeniem, lub podczas zabawy w piasku, czy trawie i z tego powodu musisz mieć pewność, że będziesz mógł umyć go bez problemu.

Jakie plecaki są idealne dla pierwszoklasisty?

Czy istnieje coś takiego jak plecaki idealne? Jak powinny wyglądać i czym się charakteryzować, by móc określić je właśnie tym mianem? Bardzo ważne, by wszystkie szkolne plecaki (dla pierwszoklasistów i inne) miały usztywnioną ściankę wewnętrzną, przylegającą do pleców dziecka. Dzięki temu można mieć pewność, że jego kręgosłup nie będzie aż tak obciążany i nie ulegnie kontuzjom. Dzięki różnorodnie rozłożonym kieszonką i przegródką plecak nie tylko będzie wyglądał lepiej, ale też ciężar będzie rozkładał się w nim w odpowiedni sposób.

Warto pamiętać o tym, że szelki w takiej torbie muszą być rozmieszczone w odpowiedni sposób i mieć właściwy kształt – im szersze, tym wygodniejsze i lepsze dla zdrowia. Ich długość powinna być dopasowana do wzrostu dziecka, dzięki czemu plecaki dla pierwszoklasisty będą o wiele łatwiejsze do noszenia i zakładania. Dodatkowe paski na klatce piersiowej dziecka sprawiają, że ciężar, który nosi ze sobą do szkoły, rozkłada się w równomierny sposób.

Zobacz inne wpisy na blogu

0 komentarze

Podoba Ci się ten wpis? Zostaw po sobie komentarz!


Marcelina Knapik

Uwielbiasz nowinki modowe? Jesteś na bieżąco z najnowszymi trendami modowymi? Doskonale trafiłaś! Passion in the Fashion to stylizacje na co dzień, modne inspiracje i praktyczne poradniki! Czy to najpopularniejszy blog modowo-urodowy?

Sama się przekonaj!