Jak zrobić bransoletki?

autor: - lutego 15, 2021

Stworzenie własnoręcznej biżuterii to marzenie każdej młodej dziewczyny – no chyba, że robimy to zawodowo. Taka bransoletka wyróżnia się przeważnie wieloma niestandardowymi elementami, których nie znajdziemy w pierwszym lepszym sklepie. Jest to trudne zadanie, dlatego jak zrobić bransoletki? Bransoletki jak zrobić samemu? Z czego można zrobić bransoletki?

Bransoletki jak zrobić samemu?

Trudność w tworzeniu takiej bransoletki zależy tylko od materiałów, które wykorzystamy. Dlatego warto nauczyć się podstaw od stworzenia bransoletki ze sznurka. Czego będziesz potrzebować? Musisz zadbać przede wszystkim o sznurek woskowany, sznurek powlekany, przekładkę jubilerską, klej szybkoschnący, kulki jubilerskie oraz odpowiednia powierzchnia do pracy.  O kolor sznurków się nie martw, bo wszystko zależy od Ciebie, z kolei powinny mieć one około 1.5 milimetrów średnicy, a długość najlepiej ponad jednego metra. Dlaczego tak dużo? Ponieważ będziemy pleść.

Jak zacząć? Odetnij kawałek sznurka woskowanego, złóż go następnie na pół i zaczep o coś, co go przytrzyma – w tym celu możesz użyć dysku kumihimo, który idealnie nada się do tego typu prac. Następnym krokiem będzie odcięcie ok. 1,5 metra powlekanego sznurka i przywiązanie go do obu kawałków woskowanego sznurka w taki sposób, żeby oczko, które powstanie na czarnym sznurku, było jak najmniejsze. Potem zacznij pleść. Przechodzimy drugim sznurkiem pod lewą i pod prawą częścią pierwszego sznurka - zaciskamy i przechodzimy pod prawym sznurkiem i nad lewym – powtórz kilka razy proces, żeby części sznurka ładnie do siebie przylegały. Kończymy na tym momencie, kiedy uzyskamy długość nieco mniejszą niż obwód nadgarstka osoby, która będzie ową bransoletkę nosić. Po osiągnięciu odpowiedniej długości wiążemy supełek, podklejamy go odrobinę klejem szybkoschnącym i odcinamy końcówkę – cały początkowy proces powtórz tym razem od drugiej strony.

Z czego można zrobić bransoletki?

Ogranicza nas tylko wyobraźnia, ale najtańszym oraz najprostszym sposobem jest wykorzystanie wyżej wymienionych sznurków. A co do popularności, to szczycą się nią koraliki z Japonii – one także są tanie, ale z pewnością wyglądają lepiej niż proste sznurki. Bransoletkę możesz też zrobić z gumek oraz muliny. A czym jest mulina? Nie każdy to wie, dlatego warto dodać, że jest to jedwabna lub bawełniana nitka używana do zdobienia materiału, haftowania oraz... tak, wykonywania bransoletek! Oferowana jest ona w przeróżnych kolorach i cieniowanych, czyli kilku odcieniach, które przechodzą płynnie z jednego w drugi.

Jak widzisz, przygotowanie materiałów do stworzenia bransoletki nie jest drogim przedsięwzięciem. Satysfakcja po stworzeniu ładnej bransoletki będzie gwarantowana, a koszt jej wytworzenia będzie zdecydowanie mniejszy, niż w przypadku kupna gotowej. Wystarczy trochę cierpliwości i wprawy!

Zobacz inne wpisy na blogu

1 komentarze

  1. Pamiętam, jak robiłam bransoletki z żyłek. Kiedyś była na to ogromna moda :)

    OdpowiedzUsuń

Podoba Ci się ten wpis? Zostaw po sobie komentarz!


Marcelina Knapik

Uwielbiasz nowinki modowe? Jesteś na bieżąco z najnowszymi trendami modowymi? Doskonale trafiłaś! Passion in the Fashion to stylizacje na co dzień, modne inspiracje i praktyczne poradniki! Czy to najpopularniejszy blog modowo-urodowy?

Sama się przekonaj!