Kiedy zmienić kolczyki po przebiciu uszu?

autor: - czerwca 02, 2021

 

Kolczyki już od dawna goszczą na uszach kobiet i to od najmłodszych ich lat. Obecnie również coraz więcej mężczyzn decyduje się na przekłucie uszu. Dlaczego jest to tak popularny zabieg? Nie ma się czemu dziwić – kolczyki są niebywale efektowną ozdobą, która potrafi w prosty sposób podkreślić urodę i uzupełnić stylizację. Nie wiesz, kiedy zmienić kolczyki po przebiciu uszu? Zastanawiasz się, czy przekłuwanie uszu boli i ile kosztuje? Opowiem Ci, jak to wyglądało u mnie!

Czy przekłuwanie uszu boli?

Ból związany z przekłuciem uszu z pewnością jest czymś, nad czym zastanawia się każdy, kto się na nie decyduje. Nie jest to jednak coś, co powinno spędzać Ci sen z powiek, ponieważ – być może wbrew pozorom – przekłucie uszu jest naprawdę szybkie, proste i niemal bezbolesne! Co więcej – obecnie w profesjonalnych gabinetach piercingu bez problemu możesz poprosić o znieczulenie, które całkowicie zniwelują jakikolwiek dyskomfort podczas dokonywania przekłucia.

Jak zapewne wiesz, istnieją dwie metody przekłuwania uszu – za pomocą pistoletu lub igły. Pierwsza z nich była niezwykle popularna przez długie lata. Bardzo szybka, prosta, bezbolesna, jednak obecnie nierekomendowana i odradzana. Dlaczego? Pistolet narusza tkankę w taki sposób, że następnie trudniej się ona goi oraz istnieje większe ryzyko powstawania zakażeń, czy infekcji. Ponadto pistolet często nie jest dostatecznie higieniczną i sterylną opcją, a to z kolei wiąże się z dużym ryzykiem zakażenia nawet różnego rodzaju ciężkimi chorobami! Zdecydowanie popularniejsze obecnie oraz rekomendowane, jest przekłuwanie uszu za pomocą  sterylnej igły. Taka rana znacznie lepiej i szybciej się goi oraz, co najważniejsze – ryzyko infekcji jest znacznie mniejsze, a ryzyko zakażenia jakąkolwiek chorobą praktycznie nie istnieje.

W świeżo przekłute ucho umieszcza się kolczyk wykonany z nieuczulającego materiału – najczęściej stali chirurgicznej, którego nie powinno się wyjmować przez około 6 tygodni, aby rana całkowicie się zagoiła i nie zarosła na nowo. W międzyczasie należy oczywiście uważać, aby nie dotykać ucha brudnymi rękoma, nie podrażniać go szamponem, czy mydłem i nie uszkodzić, np. podczas mycia włosów. Stosując się do tych wszystkich zasad, powinnaś w mgnieniu oka cieszyć się pięknie przekłutymi uszami!

Ile kosztuje przebicie uszu?

Cena za przebicie uszu jest różna w zależności od miejsca, w którym chcemy jej dokonać. Jak w każdej branży – są salony, które policzą sobie za to mniej, są też takie, które policzą sobie dużo więcej. Cena ta waha się jednak mniej więcej pomiędzy 20 – 120 zł. Zanim zdecydujesz się na przekłucie uszu, koniecznie wybierz odpowiedni, zaufany salon, który higienę i bezpieczeństwo stawia sobie na pierwszym miejscu!

Zobacz inne wpisy na blogu

1 komentarze

  1. Ja miałam przebijane uszy w dzieciństwie i nie wiem dlaczego, ale te dziurki mocno mi się rozciągnęły. Być może to wina złego przekucia hmmm

    OdpowiedzUsuń

Podoba Ci się ten wpis? Zostaw po sobie komentarz!


Marcelina Knapik

Uwielbiasz nowinki modowe? Jesteś na bieżąco z najnowszymi trendami modowymi? Doskonale trafiłaś! Passion in the Fashion to stylizacje na co dzień, modne inspiracje i praktyczne poradniki! Czy to najpopularniejszy blog modowo-urodowy?

Sama się przekonaj!