Kiedy zmienić kolczyki po przebiciu uszu?

autor: - czerwca 02, 2021

 

Kolczyki już od dawna goszczą na uszach kobiet i to od najmłodszych ich lat. Obecnie również coraz więcej mężczyzn decyduje się na przekłucie uszu. Dlaczego jest to tak popularny zabieg? Nie ma się czemu dziwić – kolczyki są niebywale efektowną ozdobą, która potrafi w prosty sposób podkreślić urodę i uzupełnić stylizację. Nie wiesz, kiedy zmienić kolczyki po przebiciu uszu? Zastanawiasz się, czy przekłuwanie uszu boli i ile kosztuje? Opowiem Ci, jak to wyglądało u mnie!

Czy przekłuwanie uszu boli?

Ból związany z przekłuciem uszu z pewnością jest czymś, nad czym zastanawia się każdy, kto się na nie decyduje. Nie jest to jednak coś, co powinno spędzać Ci sen z powiek, ponieważ – być może wbrew pozorom – przekłucie uszu jest naprawdę szybkie, proste i niemal bezbolesne! Co więcej – obecnie w profesjonalnych gabinetach piercingu bez problemu możesz poprosić o znieczulenie, które całkowicie zniwelują jakikolwiek dyskomfort podczas dokonywania przekłucia.

Jak zapewne wiesz, istnieją dwie metody przekłuwania uszu – za pomocą pistoletu lub igły. Pierwsza z nich była niezwykle popularna przez długie lata. Bardzo szybka, prosta, bezbolesna, jednak obecnie nierekomendowana i odradzana. Dlaczego? Pistolet narusza tkankę w taki sposób, że następnie trudniej się ona goi oraz istnieje większe ryzyko powstawania zakażeń, czy infekcji. Ponadto pistolet często nie jest dostatecznie higieniczną i sterylną opcją, a to z kolei wiąże się z dużym ryzykiem zakażenia nawet różnego rodzaju ciężkimi chorobami! Zdecydowanie popularniejsze obecnie oraz rekomendowane, jest przekłuwanie uszu za pomocą  sterylnej igły. Taka rana znacznie lepiej i szybciej się goi oraz, co najważniejsze – ryzyko infekcji jest znacznie mniejsze, a ryzyko zakażenia jakąkolwiek chorobą praktycznie nie istnieje.

W świeżo przekłute ucho umieszcza się kolczyk wykonany z nieuczulającego materiału – najczęściej stali chirurgicznej, którego nie powinno się wyjmować przez około 6 tygodni, aby rana całkowicie się zagoiła i nie zarosła na nowo. W międzyczasie należy oczywiście uważać, aby nie dotykać ucha brudnymi rękoma, nie podrażniać go szamponem, czy mydłem i nie uszkodzić, np. podczas mycia włosów. Stosując się do tych wszystkich zasad, powinnaś w mgnieniu oka cieszyć się pięknie przekłutymi uszami!

Ile kosztuje przebicie uszu?

Cena za przebicie uszu jest różna w zależności od miejsca, w którym chcemy jej dokonać. Jak w każdej branży – są salony, które policzą sobie za to mniej, są też takie, które policzą sobie dużo więcej. Cena ta waha się jednak mniej więcej pomiędzy 20 – 120 zł. Zanim zdecydujesz się na przekłucie uszu, koniecznie wybierz odpowiedni, zaufany salon, który higienę i bezpieczeństwo stawia sobie na pierwszym miejscu!

Zobacz inne wpisy na blogu

0 komentarze

Podoba Ci się ten wpis? Zostaw po sobie komentarz!


Marcelina Knapik

Uwielbiasz nowinki modowe? Jesteś na bieżąco z najnowszymi trendami modowymi? Doskonale trafiłaś! Passion in the Fashion to stylizacje na co dzień, modne inspiracje i praktyczne poradniki! Czy to najpopularniejszy blog modowo-urodowy?

Sama się przekonaj!