Jak czyścić torebki ze skóry?

autor: - lutego 11, 2020

Masz skórzaną torebkę i zastanawiasz się, jak powinieneś ją umyć? W końcu każda torebka co jakiś czas może się ubrudzić – zależnie od tego, z czego została wykonana, sposoby jej czyszczenia będą się od siebie różniły Przeczytaj nasz poradnik i poznaj różnorodne metody czyszczenia, dzięki którym Twoja torebka pozostanie w doskonałym stanie na długo. Jesteśmy pewni, że efekty Cię zaskoczą!

Masz torebki ze skóry? Poznaj ich zalety!Chyba każda kobieta ma przynajmniej jedną skórzaną torebkę – to największy hit damskiej mody, który pomimo upływu lat nie traci na swojej popularności. Jedni określają je mianem klasyka, inni mówią, że są po prostu ponadczasowe i niezwykle skuteczne: zawsze prezentują się świetnie i pasują dosłownie do wszystkiego. Dlaczego kobiety tak często decydują się na tego rodzaju akcesoria? Pierwszą odpowiedzią, jaka nasuwa nam się na myśl jest ich trwałość, dzięki której nie trzeba wymieniać ich z końcem każdego sezonu i można sporo zaoszczędzić (cały czas wyglądając modnie!). Dodatkowo ten materiał jest w stanie wytrzymać wiele obciążeń, dzięki czemu w torebkach tego tupu można nosić ze sobą naprawdę ciężkie rzeczy!

Torebki ze skóry są uważane za najbardziej elegancką i ekskluzywną galanterię, dlatego nawet osoba z wygórowanymi wymaganiami będzie mogła czuć się z nich zadowolona. Właśnie z tego powodu potrafi być ona bardzo droga, nie oznacza to, że nie można znaleźć jej w atrakcyjnych cenach. Cała rzecz w tym, że akcesoria skórzane występują w różnorodnych sumach, dzięki czemu bez względu na to, ile masz przy sobie pieniędzy, na pewno odnajdziesz coś idealnego dla siebie. Bardzo często dopłaca się nie za lepszą jakość produktu, a za ekskluzywną markę i logo umieszczone na przedmiocie.

Jak wyczyścić torebki ze skóry? Instrukcja krok po kroku


Choć na pierwszy rzut oka czyszczenie torebki ze skóry może wydawać się skomplikowane i sprawiać wrażenie wymagającego sporych umiejętności, w rzeczywistości sprawa wygląda trochę inaczej. Wystarczy podążać za naszą instrukcją, by szybko nauczyć się procesu, dzięki któremu Twoja torebka znowu będzie wyglądała jak nowa.

Na samym początku musisz opróżnić torebkę – to punkt, o którym nie musieliśmy wspominać, w końcu na pewno nikt nigdy nawet nie pomyślał o tym, by czyścić ją bez uprzedniego wyjęcia z niej wszystkich przedmiotów. Jednak, jak to mówią: przezorny zawsze ubezpieczony, dlatego nie odpuściliśmy wyjaśnienia nawet tych najbardziej oczywistych kroków. Pamiętaj o tym, żeby podczas opróżniania torebki zajrzeć też nawet do tych najmniejszych kieszonek, w końcu to właśnie tam najczęściej chowają się drobne przedmioty, o których istnieniu pewnie już zapomniałaś. Zdarza się, że w torebce zostają różnorodne okruszki, które przed czyszczeniem wystarczy po prostu wytrzepać na papier, gazetę lub ręcznik.


Decydując się na oczyszczenie wnętrza torebki za pomocą mokrej szmatki, połączonej z płynem do prania delikatnych tkanin, sprawdź najpierw, czy producent pozwala na wykonanie tego typu czynności – być może dany materiał jest na to zbyt delikatny i trzeba skorzystać z zupełnie innego sposobu. Po zakończeniu tego etapu czyszczenia, poczekaj, aż torebka całkowicie wyschnie, by móc przejść do kolejnego kroku, czyli mycia zewnętrznej części torebki ze skóry. Wybierz do tego odpowiednie preparaty, które na pewno nie uszkodzą jej powierzchni. Jeśli akurat nie masz ich pod ręką, wystarczy, że sięgniesz po zwyczajne nawilżone chusteczki dla dzieci – ich delikatność to gwarancja doskonałego działania! Mycie danej torebki  będzie zależało od rodzaju skóry, z jakiej została wykonana, ponieważ każda wymaga innego traktowania.

Zobacz inne wpisy na blogu

0 komentarze

Podoba Ci się ten wpis? Zostaw po sobie komentarz!


Marcelina Knapik

Uwielbiasz nowinki modowe? Jesteś na bieżąco z najnowszymi trendami modowymi? Doskonale trafiłaś! Passion in the Fashion to stylizacje na co dzień, modne inspiracje i praktyczne poradniki! Czy to najpopularniejszy blog modowo-urodowy?

Sama się przekonaj!