Karwasze – nieoceniona pomoc każdego łucznika czy zbędny wydatek? Rozwiewamy wątpliwości!

autor: - września 23, 2021

Uprawiając jakikolwiek sport, należy się odpowiednio wyposażyć. Ochrona ciała jest tutaj kluczowa, aby nie nabawić się ciężkich do wyleczenia kontuzji. Mogą spowolnić, a nawet uniemożliwić dalszą naukę i rozwój. Jednak znamy prosty sposób jak temu wszystkiemu zapobiec! W tym artykule dowiesz się, dlaczego karwasze są tak istotne w łucznictwie i czemu każdy łucznik powinien je posiadać.Bezpieczeństwo w trakcie strzelania

Jak w każdym innym sporcie – mogą zdarzyć się liczne urazy, które będą się długo goić. Zwłaszcza początki mogą być szczególnie bolesne, kiedy nie posiadamy odpowiedniego doświadczenia i techniki. Energia naciąganej przez nas cięciwy jest naprawdę duża i każdy błąd może sporo kosztować nasze kończyny. Dzieje się to niezależnie od rodzaju łuku oraz jego rozmiaru. Nawet posiadając mniejszy i lżejszy łuk, możemy zrobić sobie krzywdę.

Jest na to wspaniałe remedium! Jako sposób prewencji, idealnie sprawdzają się wszelkie akcesoria łucznicze od renomowanych producentów. Postaw na odpowiednią ochronę swojego ciała, a unikniesz wszelkich nieprzyjemnych konsekwencji! Profesjonalne sklepy łucznicze oferują wysokiej jakości karwasze skórzane, ochraniacze, rękawice oraz spusty do łuków. Koniecznie uzupełnij swój ekwipunek o te przedmioty!

Wydają się dodatkowym i niepotrzebnym wydatkiem, a w istocie stanowią podstawę wyposażenia każdego łucznika. Zaczynając swoją przygodę, warto się w nie zaopatrzyć i zakładać zawsze przed każdym treningiem. Odpowiedzialne podejście pozwoli nam w pełni cieszyć się z nauki strzelania i zapobiegnie nieplanowanym przerwom. Szczególnie zwróć uwagę na osłonę przedramienia i palców, które mają największą styczność z głównymi elementami łuku!

Karwasze – skuteczne od wieków

Ich historia sięga aż starożytności! Od tamtej pory stanowią nieodzowny element ubioru łucznika, a to bezsprzecznie dowodzi ich skuteczności. Jest wiele modeli oraz tworzyw, z jakich są wykonywane. Jednak to karwasze skórzane cieszą się największą popularnością w środowisku łuczniczym! Ten naturalny materiał czyni je niezwykle wytrzymałymi, trwałymi i skutecznymi. Skóra idealnie chroni nasze przedramię przed wszelkimi otarciami i wcięciami, o które jest bardzo łatwo w trakcie puszczania cięciwy łuku.

Różnorodność modeli i wykończeń pozwoli Ci dobrać ochronę na miarę Twoich potrzeb. Jeśli jesteś osobą, która potrzebuje niezawodnego zabezpieczenia dużego obszaru ciała – znajdziesz wersje w pełni zabudowane, ścieśniane za pomocą rzemienia. Dobranie rozmiaru także nie stanowi problemu, ponieważ profesjonalne sklepy posiadają rozpisane wymiary, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze wyposażenia. Nie musisz wychodzić z domu, aby skompletować cały zestaw niezbędny do strzelania. Wystarczy, że zmierzysz podane przez producenta parametry, a karwasz będzie leżeć jak ulał!

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dobrać akcesoria łucznicze i odpowiedział na pytanie – dlaczego ochrona ciała jest taka ważna. Załóż je raz, a nie będziesz wyobrażał sobie bez nich strzelania, gwarantujemy!

Zobacz inne wpisy na blogu

0 komentarze

Podoba Ci się ten wpis? Zostaw po sobie komentarz!


Marcelina Knapik

Uwielbiasz nowinki modowe? Jesteś na bieżąco z najnowszymi trendami modowymi? Doskonale trafiłaś! Passion in the Fashion to stylizacje na co dzień, modne inspiracje i praktyczne poradniki! Czy to najpopularniejszy blog modowo-urodowy?

Sama się przekonaj!